« Powrót do listy wiadomości

Huawei z patentem na dotykową ramkę zegarka

orson_dzi 12 Stycznia 2018 18:27 3

Huawei otrzymał patent dotyczący czułej na dotyk ramki wokół koperty zegarka. Czy czeka nas rewolucja w obsłudze smartwatchy?Smartwatch sterowany za pomocą koperty to nic nowego. W końcu to Samsung zastosował obracaną kopertę do poruszania się po Menu. W przypadku Huaweia chodzi jednak o coś innego. Koperta została podzielona na osiem symetrycznych stref czułych na dotyk. Każda z nich odpowiada za inną czynność. Można ją dotknąć lub stosować różne gesty, np. przesunięcia palcem. Dodatkowo patent zakłada stworzenie koperty z różnych materiałów - stali, plastiku, aluminium lub ceramiki. Na dotyk mają również reagować wydzielone obszary na pasku. Co ciekawe, ma to działać nawet przy paskach skórzanych lub gumowych.Huawei ma zaprezentować 3 generację zegarków Huawei Watch w przyszłym miesiącu. Być może już w nich zobaczymy nowy sposób obsługi.

Źródło: WIPO; wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.