« Powrót do listy wiadomości

Internet w Pendolino nie w tym roku

sirmark 20 Lipca 2017 12:11 25

Pociągi Pendolino zaczynają trafiać na zaplanowane przeglądy, podczas których mogłoby dojść do montażu potrzebnej instalacji Wi-Fi. Niestety model wdrożenia jest dopiero opracowywany, a termin nadal nieznany.

Problem z Internetem mobilnym w składach Pendolino występuje od samego początku ich pojawienia się na polskich torach. Rozwiązaniem miało być porozumienie się z producentem i m.in. montaż sieci Wi-Fi.

W ramach kolejnych zapowiedzi wskazywano, że prace mogłyby być przeprowadzone w czasie zaczynających się właśnie planowanych przeglądów poszczególnych składów. Teraz wiadomo, że to jest niemożliwe.

Dopiero 4 lipca zakończyło się zapytanie, w ramach którego nastąpić ma weryfikacja technologiczna zaproponowanego rozwiązania. PKP Intercity oczekiwało również, że oferenci wskażą czas niezbędny do zakończenia pełnej instalacji oraz oszacują koszty w tym zakresie, jak również podadzą koszty świadczenia usług utrzymania.

Jak dowiedział się serwis rynek-kolejowy.pl w biurze prasowym przewoźnika: Obecnie trwa analiza materiałów i danych zebranych w trakcie procesu RFI w celu dokonania weryfikacji wymagań przewoźnika, adekwatnie do zebranych z rynku najnowszych informacji technologicznych

Zgodnie z założeniami rozważamy możliwość korzystania z usług różnych operatorów (kilku w jednym czasie - łączenie sygnału GSM). Warto dodać, że w zależności od rodzaju taboru, ze względu na swoją konstrukcję, sygnał GSM jest tłumiony mocniej lub słabiej. W związku z tym, oprócz infrastruktury pozwalającej na korzystanie z bezprzewodowego internetu, zamierzamy podjąć działania w zakresie wdrożenia wzmacniaczy sygnału GSM - tzw. repeaterów - wyjaśnia PKP Intercity.

Źródło: Rynek Kolejowy, wł

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.