« Powrót do listy wiadomości

Internet w Pendolino za kilka miesięcy

orson_dzi 9 Grudnia 2015 08:00 21

W przyszłym tygodniu PKP Intercity chce rozpisać przetarg w sprawie instalacji urządzeń zapewniających dostęp do Internetu w pociągach Pendolino.Mija już rok od wprowadzenia na tory pociągów Pendolino, a Internetu w nich jak nie było, tak nie ma. Wszystko przez to, że instalacja odpowiedniego sprzętu przez T-Mobile, który wygrał przetarg na dostęp do sieci w pociągach, naruszałaby ich gwarancję.

Zamontowanie w każdym wagonie pięciu anten wymaga ingerencji w ich konstrukcję, a mówiąc wprost, konieczne było wywiercenie dziur w dachu. To wiązałoby się z naruszeniem gwarancji. Wyjściem z tej sytuacji była instalacja sprzętu przez operatora pociągów, firmę Alstom, jednak oczywiście nie za darmo. W przypadku, gdyby opłata nie została uiszczona, pociągi zostałyby bez gwarancji.

W związku z całą tą sytuację PKP Intercity chce rozpisać nowy przetarg na dostęp do Internetu w pociągach Pendolino i znaleźć firmę, która będzie w stanie zamontować niezbędne urządzeniach w wagonach. Konkrety mamy poznać w najbliższych tygodniach, a dostęp do Wi-Fi w pociągach Pendolino ma pojawić się za kilka, bliżej nieokreślonych, miesięcy.

Źródło: RMF FM; WP.PL; wł

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.