« Powrót do listy wiadomości

Kolejne aplikacje z Google Play będą niedostępne dla telefonów z rootem

Isand 19 Maja 2017 14:22 13





Kolejna zła wiadomość dla posiadaczy zrootowanych urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że kolejni twórcy aplikacji pójdą w ślady Netflixa i zablokują dostęp do swoich produktów w Google Play.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Netflix postanowił zablokować możliwość pobrania swojej aplikacji z oficjalnego źródła. Firma tłumaczyła to wtedy koniecznością zachowywania standardów Google.

Wygląda na to, że to początek szerzej zakrojonej akcji. Google zaczyna zachęcać producentów do zablokowania możliwości pobrania ich aplikacji z Google Play. Dodano w tym celu "katalog urządzeń" w którym twórca może zaznaczyć zablokowanie produktu dla urządzeń zrootowanych.

Jako rekomendację do zablokowania wyszczególniono "urządzenia niespełniające wymogów zgodności oraz niecertyfikowane przez Google". Jest to ewidentnie wymierzone w urządzenia z rootem oraz custom ROMy.

Netflix działa - o ile zostanie pobrany z nieoficjalnego źródła. Tak samo będzie z nowymi "zablokowanymi" aplikacjami. Nie wiemy jednak jak długo ta sytuacja się utrzyma.

Zobacz: Nie pobierzesz Netflixa z Google Play na telefon z rootem

Źródło: Slashgear, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.