« Powrót do listy wiadomości

Koniec 2018 roku - kolejny termin uruchomienia Wi-Fi w Pendolino

msnet 21 Września 2017 11:46 29

PKP Intercity zapowiedziało, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni zostaną podjęte zaawansowane rozmowy w sprawie montażu Wi-Fi w pociągach Pendolino.

Wchodzimy w następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów - Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity, który podkreślił jednocześnie, że spółka musi przede wszystkim zabezpieczyć składy Pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który zdarzył się koło Opola (w kwietniu bieżącego roku - red.) skomplikował nam proces wejścia Wi-Fi w Pendolino. (...) Montaż Wi-Fi w Pendolino powoduje również to, że trzeba zrobić jego próby - dodał Oniszczuk.

Aby zamontować Wi-Fi w Pendolino, skład musi zostać wyłączony z eksploatacji na czas związany między innymi z testami, które potem będzie trzeba wykonać. Musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność tego taboru. W tej chwili trwają rozmowy z Alstomem (producent Pendolino - red.) i są dosyć zaawansowane - powiedział Jarosław Oniszczuk. Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o Wi-Fi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi.

Źródło: PAP

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.