« Powrót do listy wiadomości

Koszty roamingu na przykładzie telefonu prezydent Warszawy - 49 tys. zł

sirmark 12 Stycznia 2018 23:57 128

Koszty roamingu na przykładzie telefonu prezydent Warszawy - 49 tys. zł. Jak wysoki rachunek telefoniczny może wygenerować urzędnik wyjeżdżający za granicę i poza UE, widać na przykładzie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.Serwis TuStolica.pl zwrócił się do urzędu miasta w trybie dostępu do informacji publicznej i uzyskał dane dotyczące wydatków na telefony prezydent i jej zastępców. To co rzuciło się w oczy to ogromne rachunki za dwa miesiące: 22341 zł za czerwiec 2016 r. i 48981 zł za lipiec 2017 r. Jak tłumaczył rzecznik prasowy urzędu, tak wysokie kwoty związane są z opłatami roamingowymi za wyjazdy do Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Oczywiście taka osoba jak prezydent miasta musi być w kontakcie, a na wyjeździe służbowym zapewne wykonuje dużo połączeń i dużo korzysta z Internetu. A prawdopodobnie transmisja danych wpłynęła na rachunek. Jednak ktoś w urzędzie powinien albo przeszkolić panią prezydent, albo przygotować tak usługi, aby rachunek dało się zdecydowanie ograniczyć. Wydawane są w końcu publiczne pieniądze.

Z informacji, które sprawdziliśmy w BIP, urząd Warszawa korzysta z oferty "pomarańczowego" operatora. Stawki za usługi wykonywane z Izraela w ofercie dla firm wyglądają następująco:

Jeżeli przeliczymy koszty najdroższego miesiąca tylko odniesieniu do transmisji danych to okaże się przy kwotach netto, że wystarczyłoby przesłać 1,3 GB danych.Źródło:

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.