« Powrót do listy wiadomości

Na Wi-Fi w Pendolino jeszcze poczekamy, termin nieznany

sirmark 25 Maja 2017 14:35 14

Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa (MIB) odpowiedziało na kwietniową interpelację posła Adama Abramowicza w sprawie dostępu do Wi-Fi w pociągach Pendolino. Jeszcze poczekamy, termin dalej nie jest znany.

MIB zwróciło się w tej sprawie do spółki PKP Intercity i otrzymało poniższą odpowiedź:
W zakresie czasu wprowadzania systemu Wi-Fi, Spółka "PKP Intercity" S. A. podjęła działania zmierzające do optymalizacji czasu jego realizacji w możliwie najkrótszym terminie, który zostanie określony po zakończeniu prac technicznych związanych z przygotowaniem stosownej dokumentacji technicznej.

Należy również dodać, że Spółka "PKP Intercity" S. A. boryka się z problemem ograniczonej dostępności taboru typu ED250 "Pendolino", tym samym potencjalnych problemów operacyjnych związanych z koniecznością wyłączenia z obiegu składu na czas instalacji usługi Wi-Fi. Na tę chwilę 2 składy są wyłączone w związku z kolizjami, natomiast trzeci skład przechodzi testy homologacyjne na terenie Niemiec.


Podsumowując. Problem z łącznością z sieciami komórkowymi w pociągach Pendolino oraz z hotspotami Wi-Fi, które miałyby zapewnić łączność z Internetem ciągnie się od 2015 r. Na przeszkodzie stały finanse i umowa z firmą Alstom, bez zgody której instalacja urządzeń spowodowałaby utratę gwarancji.

I tak nadszedł rok 2017. Pewną nadzieję dawały zaplanowane czerwcowe przeglądy serwisowe składów. Niestety nie ma informacji na temat ustaleń z Alstomem, a termin instalacji hotspotów dalej pozostał jako "możliwie najkrótszy".

Źródło: MIB, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.