« Powrót do listy wiadomości

Nokia i China Mobile podpisują umowę ramową wartą 1 mld euro

msnet 11 Lipca 2018 19:11 9

Fiński producent poinformował o podpisaniu z chińskim operatorem umowy na dostarczenie sprzętu do budowy sieci komórkowych i stacjonarnych.

Umowa została podpisana podczas chińsko-niemieckiego forum gospodarczego. Zgodnie z jej zapisami, Nokia dostarczy China Mobile kompleksowe rozwiązania technologiczne do budowy sieci komórkowych i stacjonarnych, w tym także produkty dotyczące obsługi klientów oraz wsparcia operacyjnego. Ma to pozwolić chińskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu zwiększyć pojemność i przepustowość sieci, a także przygotować się do wdrożenia usług 5G.

Porozumienie podpisali Li Huidi, wiceprezes China Mobile i Hans-Jürgen Bill, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. zasobów ludzkich firmy Nokia, a także prezes zarządu Nokia Networks GmbH & Co KG w Niemczech. W przyszłości współpraca pomiędzy oboma podmiotami ma się jeszcze bardziej zacieśnić, a warta 1 mld euro umowa ramowa ma się do tego przyczynić.

Jest to bardzo znacząca umowa z naszym wieloletnim partnerem, która konsoliduje pozycję Nokii jako wiodącego dostawcy technologii i usług nowej generacji w Chinach. Zobowiązujemy się dostarczać wiodące w branży i kompleksowe rozwiązania, pozwalające operatorom radykalnie zwiększyć wydajność, która wprowadzi nowe możliwości dla sieci przyszłości - powiedział Mike Wang, prezes Nokia Shanghai Bell.

Zobacz: Polska firma pomoże uruchomić sieć 5G koreańskiemu operatorowi
Zobacz: Nokia demonstruje możliwości sieci 5G
Zobacz: Nokia i T-Mobile osiągnęły prędkość 1,3 Gb/s przy użyciu LAA

Źródło: Nokia, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.