« Powrót do listy wiadomości

Nokia i T-Mobile osiągnęły prędkość 1,3 Gb/s przy użyciu LAA

msnet 23 Lutego 2018 10:10 12

Nokia i T-Mobile po raz pierwszy wykorzystały technologię LAA i agregację 5 nośnych do obsługi 14-warstwowej transmisji danych.

Testy przeprowadzono w laboratorium T-Mobile w Bellevue w stanie Waszyngton (USA) przy użyciu komercyjnej technologii AirScale Micro Remote Radio Head (RRH) firmy Nokia. Osiągnięcie prędkości pobierania wynoszącej 1,3 Gb/s było możliwe dzięki agregacji pięciu nośnych LTE w pasmach licencjonowanych i nielicencjonowanych, a także technologii 256QAM, 4x4 MIMO i LAA (ang. Licensed Assisted Access, licencjonowany dostęp wspomagany) na 14-warstwowej antenie.

Osiągnięcie, o którym mowa powyżej, pokazało, w jaki sposób firmy telekomunikacyjne mogą wykorzystać pasma licencjonowane i nielicencjonowane do zapewnienia swoim klientom jak największej wydajności w miejskich lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu, poprzez wykorzystanie technologii fińskiej firmy do stworzenia małych komórek o dużej pojemności. Jest to także kolejny krok w kierunku budowy sieci 5G.

Pracujemy nad wdrożeniem małych komórek obsługujących LAA i opartych na zaawansowanych technologiach LTE, które wdrożyliśmy w całym kraju, kładąc podwaliny pod system 5G. Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom najlepszej mobilności, dlatego przyspieszamy wdrażanie LAA i agregacji pięciu nośnych, aby zapewnić im jeszcze wyższe prędkości i lepszą wydajność sieci - powiedział Neville Ray, dyrektor ds. technologii w T-Mobile USA.

Nokia wytycza ścieżkę w kierunku 5G, która pozwala operatorom takim jak T-Mobile osiągnąć gigabitową przepustowość dzięki LTE, wykorzystując każde dostępne licencjonowane i nielicencjonowane spektrum. Przy pomocy LAA pomagamy sieci T-Mobile osiągnąć wyższą maksymalną prędkość pobierania danych niż w przypadku wykorzystania tylko pasm licencjonowanych - powiedział Marc Rouanne, prezes Mobile Networks w firmie Nokia.

Zobacz: Nokia wprowadza na rynek technologię MulteFire
Zobacz: Nokia demonstruje pierwszą na świecie sieć "5G-ready"

Źródło: Nokia, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.