« Powrót do listy wiadomości

Nowe informacje na temat partnerstwa firm Jolla oraz Sony

Isand 2 Lipca 2017 17:45 7

To najlepszy rok dla Jolli. W lutym Jolla i Sony zawarły porozumienie o partnerstwie, które zaowocuje oficjalnym Sailfishem dla smartfonów z serii Xperia. Finowie pozyskali partnerów w Rosji, Chinach oraz Boliwii - każdy z nich zobowiązał się do wydawania telefonów z autorskim systemem Jolli. Rosyjski Inoi wszedł już do sprzedaży, a współpraca z Japończykami wydaje konkretne owoce. I to o nich dzisiaj informujemy.

Już w lipcu użytkownicy zrzeszeni w grupie Cbeta otrzymają możliwość przetestowania oficjalnego Sailfisha na smartfony Sony. Członkowie grupy zostali wyselekcjonowani przez Jollę. Na jakiej podstawie? Wybrano członków społeczności, którzy przyczynili się do przetłumaczenia komponentów systemu na różne języki oraz udzielają odpowiedzi na pytania zadane na together.jolla.com. Prace trwają nie tylko nad najnowsza wersją systemu, ale przede wszystkim nad nowym modelem wsparcia dla aplikacji dla systemu Android.

W pierwszej fazie wsparcia dla telefonów Sony, oficjalną wersję systemu będzie można pobrać na Xperię X (wersję z jedną kartą SIM). Jolla nie jest jeszcze pewna, które urządzenie będzie następne, radzi zatem by wstrzymać się z ewentualnymi zakupami. Szczególnie, że liczba wspieranych telefonów będzie ograniczona. Oficjalna wersja Sailfisha będzie płatna, lecz Finowie zapewniają, że cena będzie niska. Nie wyklucza się tego, że w przyszłości sprzedawane będą Xperie z preinstalowanym Sailfishem, ale jeszcze nie na tym etapie. Duże szanse na realizację ma natomiast pomysł, by za darmo oficjalnego Sailfisha uzyskali użytkownicy, którym dalej nie zwrócono pieniędzy za tablety.

Źródło: Jolla, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.