« Powrót do listy wiadomości

Pendolino z Internetem Wi-Fi za parę miesięcy

orson_dzi 21 Stycznia 2016 22:56 21

Pasażerowie Pendolino cały czas mają problemy z dostępem do Internetu w pociągach. Nadchodzą zmiany, ale trzeba będzie na nie jeszcze długo poczekać.Na temat braku Wi-Fi w pociągach Pendolino pisaliśmy na początku grudnia. Problematyczny okazał się wtedy montaż anten w wagonach, co miałoby stanowić naruszenie gwarancji. Głównym problemem były wtedy, jak zwykle, pieniądze.

Zobacz: Pendolino z Internetem Wi-Fi

Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji podsumowującej działalność PKP Intercity w 2015 roku głos w tej sprawie zabrał prezes spółki Jacek Leonkiewicz.
Nie ukrywam, że brak Wi-Fi w pociągach klasy premium to moja największa porażka. Obecnie wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że w połowie roku 2016 na pokładzie będzie już Internet. Będzie działał na innych zasadach: uruchomimy między innymi platformę rozrywkową z filmami i e-bookami, chcemy wprowadzić możliwość obserwacji szlaku z czoła składu. Ale w zamian zapytamy w ankietach naszych pasażerów o preferencje podróży. System będziemy rozwijać, żeby nadążyć za współczesnymi trendami.

Wygląda na to, że w sprawie Internetu pasażerowie zobaczyli w końcu światełko w tunelu. Ale na jego przybycie trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Co najmniej.

Źródło: Rynek Kolejowy; wł

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.