« Powrót do listy wiadomości

Polska firma pomoże uruchomić sieć 5G koreańskiemu operatorowi

msnet 25 Czerwca 2018 15:00 6

Koreański operator LG U+ wybrał rozwiązania polskiej firmy Comarch do przebudowy swojej sieci w celu jej dostosowania do wdrożenia 5G.

Umowa, którą Comarch podpisał z LG U+, obejmuje całkowitą przebudowę zasobów sieciowych i zarządzania usługami koreańskiego operatora. Zmiany, będące etapem wstępnym wdrożenia sieci 5G, będą dotyczyć przede wszystkim obszarów dostarczania i monitorowania usług sieciowych. Comarch ma nadzorować wdrażanie zestawu rozwiązań konsolidujących wykorzystywane dotychczas narzędzia w zunifikowaną i skalowalną platformę, która wesprze mobilną i stacjonarną sieć koreańskiego operatora telekomunikacyjnego.

Planowana przebudowa stosu OSS będzie kluczowym elementem dla realizacji planów uruchomienia jednej z pierwszych na świecie komercyjnych sieci 5G. Efektem projektu ma być optymalizacja wewnętrznych procesów koreańskiego operatora oraz poprawa doświadczenia jego użytkowników końcowych, a także przełamanie silosowej architektury IT systemów LG U+ (poprawi to komunikację między jego modułami), zwiększenie automatyzacji, udostępnienie narzędzi do tworzenia logicznych warstw połączeń sieciowych w ujednoliconym formacie, wsparcie dla wirtualizacji oraz możliwość monitorowania sieci i usług. Po zakończeniu wdrożenia, nowa platforma zostanie wyposażona w moduł Intelligent Assurance & Analytics z wbudowanym mechanizmem uczenia maszynowego.

Umowa z LG U+ to kamień milowy w rozwoju Comarch. Praca nad wsparciem dla jednego z pierwszych komercyjnych wdrożeń sieci 5G potwierdza, że należymy do innowatorów branży telekomunikacyjnej. Dostarczenie naszej platformy OSS, która obejmuje blisko 20 modułów, zapewni naszym klientom światowej klasy system, który pozwoli na efektywne zarządzanie usługami dostarczanymi przez sieci mobilne i stacjonarne. Dodatkowo tak ważne wdrożenie dla czołowego koreańskiego operatora telefonii komórkowej pozwoli nam wzmocnić naszą obecność na rynkach azjatyckich - powiedział Jacek Lonc, EVP Sales sektora telekomunikacyjnego w Comarch.

W LG U+ używamy obecnie własnego systemu OSS. Ponieważ jego architektura oparta jest na silosach, wdrażanie technologii takich jak 5G czy wirtualizacja sieci jest dla nas źródłem wielu trudnych wyzwań. Pomyślne wdrożenie platformy Comarch pozwoli nam na zbudowaniu przewagi konkurencyjnej polegającej na bardziej wydajnych procesach biznesowych i szybszych wdrożeniach nowych technologii - powiedział Hokyung Kwon, lider zespołu programistycznego w LG U+.

Zobacz: Ponad 600 Mb/s w sieci LTE Plus Advanced
Zobacz: Polskie 5G może mieć problemy przez Rosję
Zobacz: 3GPP zatwierdza specyfikację SA 5G NR
Zobacz: Nokia demonstruje możliwości sieci 5G

Źródło: Comarch

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.