« Powrót do listy wiadomości

Ponad 800 tys. osób chce wycofania ostatnich zmian w Snapchacie

msnet 13 Lutego 2018 19:47 13

W serwisie change.org utworzono petycję do twórców Snapchata o usunięcie ostatniej aktualizacji, która wprowadziła duże zmiany w interfejsie aplikacji.

Nowy wygląd Snapchata został ogłoszony w listopadzie ubiegłego roku i został opisany przez twórców, jako wspólny wysiłek na rzecz oddzielenia społeczności od mediów. Po aktualizacji aplikacja rzeczywiście fizycznie oddziela filmy, zdjęcia i wiadomości wysłane przez znajomych od tych dostarczanych przez media, marki i celebrytów. Użytkownicy aplikacji jednak masowo skarżą się na to, że zmiany w interfejsie tylko utrudniają korzystanie z komunikatora. Powstała nawet petycja w tej sprawie w serwisie change.org.

Wraz z wydaniem nowej aktualizacji Snapchat, wielu użytkowników stwierdziło, że nie ułatwiło to korzystania z aplikacji, ale w rzeczywistości utrudniło korzystanie z wielu jej funkcji - możemy przeczytać w petycji. Wiele "nowych funkcji" jest bezużytecznych lub niezgodnych z pierwotnymi celami, które Snapchat realizował w ciągu ostatnich lat.

Autorzy petycji chcą, aby firma Snap Inc. cofnęła wprowadzoną w 2018 roku aktualizację i przywróciła wcześniejszy wygląd i działanie programu. Tymczasem rzecznik twórcy Snapchata powiedział, że tak duże aktualizacje, jak ta, wymagają przyzwyczajenia, ale mamy nadzieję, że społeczność będzie się z nich cieszyć, gdy w końcu tak się stanie.

Osoby korzystające ze Snapchata próbowały cofnąć ostatnie zmiany przez manipulowanie przy ustawieniach automatycznych aktualizacji lub za pomocą VPN-a. Niestety, takie metody działają tylko tymczasowo. Na dodatek Snap ostrzega, że wszelkie nieoficjalne obejścia najnowszej aktualizacji mogą spowodować trwałe zablokowanie kont użytkowników.

Czy korzystasz z komunikatora Snapchat?

Tak, cały czas
54.88%
Tak, ale sporadycznie
12.25%
Nie, ale zamierzam zacząć
1.10%
Nie i nie zamierzam tego używać
24.00%
Nie wiem, co to jest
7.77%

Wszystkich głosujących: 1004


Źródło: change.org, @snapchatsupport, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.