« Powrót do listy wiadomości

Negatywne skutki testowania prototypów Apple

orson_dzi 21 Kwietnia 2017 08:13 21

Apple pracuje nad prototypami, których działanie uszkodziło oczy testujących je pracowników firmy.

Z raportów medycznych sporządzonych po badaniach pracowników wynika, że ich oczy zostały potraktowane promieniami laserów. Nie doprowadziło to do żadnych poważnych urazów. Były to zwykłe podrażnienia, którym towarzyszyła spora dawka bólu.

Jak informuje serwis Gizmodo, który dotarł do raportów medycznych, Apple najprawdopodobniej pracuje nad rozwiązaniami z dziedziny rzeczywistości wirtualnej (VR) oraz rozszerzonej (AR). Chodzi zapewne o gogle wirtualnej rzeczywistości lub urządzenie zbliżone do Google Glass, ale mocno ingerujące w oko użytkownika.

Inny pracownik firmy został podczas testów potrącony przez miniwana, co sugeruje, że Apple stale pracuje nad stworzeniem własnego samochodu.

Źródło: Gizmodo; wł

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.