« Powrót do listy wiadomości

Ruszyła masowa produkcja procesorów dla Galaxy S9

msnet 29 Listopada 2017 19:33 11

Samsung oficjalnie poinformował o rozpoczęciu masowej produkcji układów Exynos 9810, które będą napędzać przyszłoroczne flagowce Koreańczyków.

Exynos 9810 oparty jest na technologii 10 nm FinFET LPP (Low Power Plus). Jak twierdzi koreański koncern, zapewni to chipom o 10% wyższą wydajność oraz o 15% niższe zużycie energii, w porównaniu z układami wyprodukowanymi w technologii 10 nm LPE (Low Power Early). Nowe układy SoC (System on Chip) będą wykorzystywane w urządzeniach cyfrowych zaplanowanych na początek przyszłego roku, czyli w smartfonach Galaxy S9 i Galaxy 9+, które będą też występowały w wariantach ze Snapdragonem 845.

Będziemy w stanie lepiej służyć naszym klientom poprzez migrację z 10LPE do 10LPP - powiedział Ryan Lee, wiceprezes działu odlewnictwa w Samsung Electronics. Samsung ze swoją długowieczną strategią związaną z procesem 10 nm będzie nadal pracował nad ewolucją technologii 10 nm do 8LPP, aby zaoferować klientom wyraźną przewagę konkurencyjną w szerokim zakresie zastosowań.

Samsung poinformował także, że produkcja chipów zostanie przyspieszona dzięki najnowszej linii produkcyjnej S3, zlokalizowanej w Hwaseong w Korei. Będą tu produkowane między innymi układy wykonane w procesie litograficznym 10 nm i mniejszym. S3 to trzecia linia produkcyjna odlewni Samsunga, po S1 w Giheung w Korei i S2 w Austin w USA. W przyszłości będą tu produkowane procesory wykonane w technologii 7 nm FinFET EUV (Extreme Ultra Violet).


Fabryka Samsunga z linią produkcyjną S3 w Hwaseong w Korei Południowej

Zobacz: Samsung opatentował czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem
Zobacz: Samsung patentuje technologię, która pozwoli ulepszyć akumulatory

Źródło: Samsung

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.