« Powrót do listy wiadomości

Sailfish X jest już dostępny dla Xperii X

msnet 12 Października 2017 10:58 9

Zgodnie z obietnicą, Jolla uruchomiła wczoraj sprzedaż systemu Sailfish X, czyli wersję swojego OS-a przygotowaną specjalnie dla Xperii X.

Na początku 2017 roku ogłoszono, że Jolla i Sony nawiązują współpracę, której celem jest wprowadzenie systemu Sailfish na smartfony Xperia (najpierw na Xperię X w wersji single SIM). W sierpniu Jolla poinformowała, że system będzie dostępny pod koniec sierpnia, a na telefony klientów trafi do 11 października. System Sailfish X można już kupić za 49,90 euro (214 zł) na stronie shop.jolla.com oraz zainstalować na posiadanych Xperiach X.

Sailfish X jest obecnie dostępny w państwach Unii Europejskiej, Norwegii oraz Szwajcarii. Zakup systemu w innych krajach jest zabroniony - tak przynajmniej wynika z komunikatu na podanej wyżej stronie internetowej.Zobacz: Garść oficjalnych informacji na temat partnerstwa firm Sony i Jolla
Zobacz: Nowe informacje na temat partnerstwa firm Jolla oraz Sony
Zobacz: Sailfish X to wersja Sailfisha dla Xperii X

Źródło: Jolla, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.