« Powrót do listy wiadomości

[Aktualizacja] Samsung wstrzymuje aktualizowanie S8/S8+ do Oreo

msnet 16 Lutego 2018 09:47 21

Po kilku dniach od uruchomienia aktualizacji zeszłorocznych flagowców do Oreo, Samsung wstrzymał proces. Firma pracuje nad nową wersją.

Niecały tydzień temu pisaliśmy, że Samsung zaczął aktualizować smartfony Galaxy S8 i Galaxy S8+ do Androida 8.0 Oreo. Tymczasem serwis SamMobile podaje, że koreański koncern zatrzymał proces aktualizacji, a z jego serwerów zniknęły pliki z oprogramowaniem w wersji G950/G955-FXXU1CRAP. Osoby, którym udało się zainstalować update, mogą go oczywiście nadal normalnie używać.

Powód wstrzymania aktualizacji nie jest jasny. Niektóre źródła podają, że Samsung pracuje nad nową wersją oprogramowania układowego dla Galaxy S8/S8+. Wkrótce więc proces powinien zostać wznowiony.

[Aktualizacja 16.02.2018 godz. 9:47]

Samsung ujawnił, co było powodem wstrzymania aktualizacji do Andoida Oreo dla smartfonów Galaxy S8 i Galaxy S8+. Niektórzy użytkownicy tych urządzeń doświadczyli tak zwanego bootloopa, który uniemożliwia normalne korzystanie z nich:

Po niewielkiej liczbie przypadków, w których urządzenia Galaxy S8 i S8+ były nieoczekiwanie ponownie uruchomiane w systemie Android 8.0 Oreo, tymczasowo wstrzymaliśmy wdrażanie aktualizacji. Sprawdzamy ten problem wewnętrznie, aby zminimalizować ryzyko i wznowić wdrażanie aktualizacji tak szybko, jak to możliwe.

Zobacz: TEST: Samsung Galaxy S8+ - tak blisko ideału

Źródło: SamMobile, wł

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.