« Powrót do listy wiadomości

Snapdragon 845 ponownie na wyłączność Samsunga

orson_dzi 10 Października 2017 09:13 12

W 2018 roku Samsung, tak jak w tym roku, będzie miał na wyłączność flagowy układ Qualcommu. Inni producenci dostaną go później.

Cała pierwsza partia wyprodukowanych układów Qualcomm Snadpragon 845 będzie dostępna na wyłączność Samsunga, który użyje jej do produkcji modelu Galaxy S9. Wariant ze Snapdragonem ma być przeznaczony głównie dla Stanów Zjednoczonych, a pozostałe regiony otrzymają wersję z Exynosem.

Samsung zamierza również wcześniej wystartować ze sprzedażą Galaxy S9. Smartfon ma pojawić się w sklepach miesiąc wcześniej niż zwykle, czyli w połowie marca.

Nie jest to dobra wiadomość dla pozostałych producentów, którzy na starcie są na przegranej pozycji. Będą musieli, podobnie jak w tym roku, albo wykorzystywać w swoich flagowcach Snapdragona 835 (jak zrobił to LG ze Snapdragonem 821 w LG G6), albo zwyczajnie poczekać na swoją partię nowych układów. Oczywiście zawsze też pozostaje alternatywa w postaci układów MediaTeka.

Źródło: @eldarmurtazin; wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.