« Powrót do listy wiadomości

Snapdragon X24 - pierwszy modem obsługujący LTE Cat20

msnet 14 Lutego 2018 17:09 16

Przyszłość należy do sieci 5G, ale to nie oznacza braku rozwoju LTE. Potwierdza to Qualcomm z nowym modemem Snapdragon X24.

Snapdragon X24 to pierwszy modem, który obsługuje LTE Cat20 - tak przynajmniej twierdzi firma Qualcomm. Układ, który w odpowiednio dojrzałej formie ma zostać pokazany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, będzie produkowany z użyciem technologii 7 nm, co zapewni przede wszystkim niskie zużycie energii.

X24 pozwoli osiągnąć prędkość pobierania na poziomie 2 Gb/s, co będzie stanowić duży skok w stosunku do dotychczasowego 1,2 Gb/s w modemie X20, będącym częścią chipsetu Snapdragon 845. Prawdopodobnie X24 znajdzie się w jego następcy. Osiągnięcie tak dużej prędkości jest możliwe między innymi dzięki obsłudze MIMO 4x4 na maksymalnie pięciu zagregowanych nośnych.

Źródło: engadget, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.