« Powrót do listy wiadomości

Twoja Telekomunikacja ciągle bez wyroku UOKiK

orson_dzi 8 Listopada 2017 14:58 11

Sprawa Twojej Telekomunikacji ciągle nie jest rozwiązana przez UOKiK, a lista oszukanych osób stale rośnie. Temat robi się coraz gorętszy.

Osoby znane często korzystają ze swojej popularności w celu nagłośnienie ważnych spraw. Często wykorzystują do tego media społecznośćiowe. Wśród nich znalazła się Hanna Lis, której mama znalazła się w gronie oszukanych przez Twoją Telekomunikację. Dziennikarka opisała sprawę na Twitterze. Dzięki temu informacja mogła dotrzeć do prawie 90 tys. osób jakie obserwują jej profil w serwisie.

Sprawę opisuje również portal Gazeta.pl. W większości przypadków sprawy klientów wyglądają bardzo podobnie. Przedstawiciele Twojej Telekomunikacji podają się jako pracownicy Orange, co twardo potwierdzają w rozmowach z klientami i informują ich o konieczności wymiany aparatu, przedłużenia ważności sygnału... Każdy powód na podanie dokumentów do podpisania jest dobry. Ofiarami najczęściej są osoby starsze, które nie weryfikują podpisywanych umów, które okazują się być zleceniem przeniesienia numeru do innego operatora.

Po nagłośnieniu sprawy przez Hannę Lis, firma wydała w tej sprawie oświadczenie, które informuje o wszczęciu wewnętrznego postępowania wyjaśniającego. Jego treść możecie zobaczyć poniżej.Postępowanie UOKiK w tej sprawie trwa od lutego 2017 roku i podobno zmierza ku końcowi. Urząd może w tej sprawie nałożyć karę w wysokości 10% ubiegłorocznych przychodów firmy. Postępowanie prowadzi również Prokuratura. Aktualnie liczba pokrzywdzonych to 4966 osób, ale wg szacunków może wynosić aż 30 tys. osób.

Zobacz: Twoja Telekomunikacja na celowniku UOKiK

Źródło: Gazeta.pl; wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.