« Powrót do listy wiadomości

UKE szykuje certyfikowany test jakości łącza - może być podstawą do zerwania umowy

Isand 13 Marca 2018 14:17 43

Operator obiecywał szybszy internet i się nie wywiązał? Klienci uzyskają poważny argument w sporze. UKE szykuje certyfikowane testy szybkości internetu stacjonarnego.

Marcin Cichy (prezes UKE) mówi, że dzięki darmowej aplikacji będzie zrobić pomiar szybkości transferu danych i zweryfikować czy usługodawca wywiązuje się z umowy. Prezes zastrzega, że nie będzie żadnego rankingu przedsiębiorców.

Obecnie Polska znajduje 34. miejsce na świecie pod względem szybkości internetu stacjonarnego. Nasz wynik w przypadku pobierania treści 42,33 Mb/s jest nieco lepszy niż światowa średnia - 41,88 Mb/s.

Usługa w formie testowej ma wystartować w połowie obecnego roku. W pierwszej kolejności UKE pracuje nad rozwiązaniami dla internetu stacjonarnego, jednak w przyszłości podobne testy będzie można przeprowadzać w przypadku usług mobilnych.Zobacz: UKE: badanie konsumenckie 2017

Źródło: Newseria

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.