« Powrót do listy wiadomości

UOKiK: Vectra ukarana za "wszystko za 10 zł"

orson_dzi 8 Lutego 2017 10:25 27

UOKiK kontynuuje żniwa na rynku telekomunikacyjnym. Tym razem kara dotyczy reklamy Vectry, ale operator zgodził się na polubowne rozstrzygnięcie udzielając klientom rekompensaty.

Urząd zajął się sprawę reklam Vectry w grudniu 2015 roku. Konkretnie chodzi o spoty emitowane od września do grudnia 2015 roku, w których operator informował o usługach za 10 zł. Jako przykład podany został 30-sekundowy spot radiowy, w którym kilkakrotnie powtarzana jest kwota 10 zł odnosząca się do wszystkich usług operatora. Spot podsumowuje lektor mówiący: Wszystko w Vectrze masz za dychę! Telewizja, 182 kanały z nagrywarką, Internet - 150 megabitów, rozmowy bez limitu, filmy i seriale na komórce i tablecie. Odwiedź najbliższy salon lub zadzwoń.

Spoty telewizyjne były utrzymane w podobnej konwencji:Zdaniem UOKiK reklamy wprowadzały konsumentów w błąd. W rzeczywistości usługi kosztowały 10 zł przez 2-3 miesiące, a następnie wracała ich standardowa cena, która obowiązywała do końca umowy trwającej 12, 18 lub 24 miesiące.

W trakcie postępowania spółka dobrowolnie zobowiązała się do udzielenia rekompensaty wszystkim byłym i obecnym abonentom, którzy skorzystali z promocji Wszystko za 10 zł:
Ponadto spółka trzykrotnie wyemituje w telewizji co najmniej 15-sekundowe oświadczenie, w którym poinformuje, że reklamy stosowane w kampanii Wszystko za 10 zł mogły wprowadzać konsumentów w błąd.

Decyzja jest prawomocna. Vectra będzie miała obowiązek złożenia sprawozdania z wykonanego zobowiązania.

Źródło: UOKiK

Komentarze
Załaduj więcej opinii
Załaduj więcej opinii
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.