« Powrót do listy wiadomości

Versa i Ace - dwa nowe urządzenia noszone firmy Fitbit

msnet 13 Marca 2018 18:13 5

Firma Fitbit ogłosiła dziś premierę dwóch nowych produktów - smartwatcha Fitbit Versa oraz opaski monitorującej aktywność Fitbit Ace, dla dzieci od ósmego roku życia.

Fitbit Versa to smartwatch pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Fitbit OS 2.0. Urządzenie ma aluminiową obudowę i nowy pulpit, który upraszcza dostęp do danych o stanie zdrowia i aktywności fizycznej. Zegarek przez całą dobę monitoruje tętno, a w nocy także sen. Znajdziemy tu także takie funkcjonalności, jak płatności bezprzewodowe (Fitbit Pay), słuchanie muzyki przez słuchawki Bluetooth, powiadomienia i szybkie odpowiedzi na wiadomości tekstowe (wkrótce też komunikatory), a także dodatkowe aplikacje dostępne w Fitbit App Gallery. Wbudowany akumulator powinien wystarczyć na 4 dni pracy.

Zegarek Fitbit Versa jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie fitbit.com, a jutro trafi także do innych sprzedawców internetowych. Jego cena to 199,95 euro (842 zł), a dostępne wersje kolorystyczne to czarna z czarną obudową, szara ze srebrną obudową oraz brzoskwiniowa z różowo-złotą obudową. Za 229,95 euro (968 zł) będzie można kupić smartwatch Fitbit Versa Special Edition, a za 29,95-99,95 euro (97-421 zł) będzie można nabyć akcesoria do zegarka. Do regularnej sprzedaży Versa trafi w kwietniu 2018 roku.Fitbit Ace jest inteligentną opaską przeznaczoną dla dzieci od ósmego roku życia. jej zadanie polega na pomocy dzieciom zachowania aktywności przez zabawę. Opaska monitoruje kroki użytkownika, czas aktywności oraz sen. Dzieci otrzymują przypomnienia o ruchu, a jeśli osiągną założone cele, otrzymają wiadomość z gratulacjami i zabawne odznaki do zbierania. Mogą one też rywalizować w gronie rodziny lub znajomych, co może dać im dodatkową frajdę, a przy okazji przyczynić się do poprawy ich kondycji.Opaska Fitbit Ace jest dostępna w przedsprzedaży na stronie fitbit.com za 99,95 euro (421 zł). Urządzenie trafi do sklepów w drugim kwartale bieżącego roku.

Fitbit ogłosił także wprowadzenie funkcjonalności monitorowania zdrowia kobiet, które pomoże im śledzić cykl menstruacyjny, mieć dostęp do wszystkich danych w jednym miejscu i lepiej zrozumieć zależności wpływające na ogólny stan zdrowia. Monitorowanie zdrowia kobiet będzie dostępne w urządzeniach Fitbit Versa i Fitbit Ionic oraz we wszystkich aplikacjach Fitbit wiosną 2018.

Zobacz: Fitbit inwestuje w firmę tworzącą małe czujniki monitorujące poziom cukru w krwi
Zobacz: Test smartwatcha Samsung Gear Sport
Zobacz: Test zegarka Skagen Hagen Connected
Zobacz: Test sportowego smartwatcha Polar M600

Źródło: Fitbit

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.