« Powrót do listy wiadomości

W obawie przed sankcjami USA... Huawei tworzy nowy system operacyjny

Isand 30 Kwietnia 2018 14:40 13

USA nałożyły na ZTE zakaz handlu z amerykańskimi firmami aż do 2025 roku. Obecnie na celowniku Amerykanów znalazł się największy chiński producent. Huawei posiada jednak plan B.

Brak możliwości używania Snapdragonów nie jest problemem dla Huaweia. Firma ma przecież swoje Kiriny. Jednak nie jest wykluczone, że zakaz dotknie również systemu Android. A to grozi Chińczykom za handlowanie z Iranem. Co w tej sytuacji planuje Huawei? Stworzyć własny system operacyjny - konkurencję dla Androida oraz iOS. Prace nad nowym systemem już się rozpoczęły, a wstępną chęć korzystania z niego mieli wyrazić inni chińscy producenci.

Huawei z jednej strony szykuje się zatem na wojnę, z drugiej - wciąż sygnalizuje, że jest gotowy do porozumienia z USA. Zhao Ming powiedział w Pekinie, że Huawei jest w stanie stworzyć własny system jednak ceni sobie współpracę z Google'em i ma nadzieję, że ona potrwa.

Czy uważasz, że na rynku jest miejsce dla trzeciego dużego systemu mobilnego?

Tak
62.99%
Nie
32.20%
Nie wiem
4.80%

Wszystkich głosujących: 354
Zobacz: Huawei chce stworzyć asystenta z ludzkimi emocjami
Zobacz: Układy Kirin na wyłącznośc Huaweia

Źródło: scmp.com, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.