« Powrót do listy wiadomości

Xperia ZG Compact - prawda czy fałsz?

orson_dzi 11 Sierpnia 2017 17:07 15

W bazie programu Geekbench zaczęły pojawiać się testy tajemniczego modelu Xperia ZG Compact. Czy to faktycznie nowy model czy psikus programistów?

Nie jest już tajemnicą, że Sony szykuje nowy model z serii Compact, który zostanie pokazany na wrześniowych targach IFA. Ma to być model XZ1 Compact. Tymczasem w benchmarkach zaczął pojawiać się model Xperia ZG Compact.

Haczyk polega na tym, że jest to model wyposażony w procesor Qualcomm Spandragon 810, którego żaden producent nie wykorzystał w 2017 roku. Dokładnie taki sam układ trafił za to do Xperii Z5 Compact. Nowy model ma również 2 GB pamięci RAM, tak samo jak Z5 Compact, ale benchmark pokazuje wynik 1812 MB, podczas gdy dla Z5 Compact jest wyświetlany wynik 1764 MB.

W tej sytuacji mamy dwie opcje. Albo Sony faktycznie szykuje nowego Compacta ze Snapdragonem 810 i 2 GB pamięci RAM (co pasowałoby do wcześniejszych informacji o ekranie o przekątnej 4,6 cala i rozdzielczości 720p), albo też zdolny programista zmodyfikował oprogramowanie modelu Z5 Compact i benchmark wykrywa go jako ZG Compact.

Źródło: Geekbench; wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.