« Powrót do listy wiadomości

YouTube uruchomi muzyczny serwis streamingowy

orson_dzi 17 Maja 2018 15:37 12

YouTube Music będzie nowym serwisem streamingowym. Tym samym potwierdziły się krążące w ostatnim czasie informacje na ten temat.

Start serwisu został zaplanowany na 22 maja. YouTube Music będzie darmowy, oczywiście dodając do tego różne ograniczenia. Jednym z nich będą oczywiście reklamy. Mówi się też o braku możliwości odtwarzania w tle, ale nie jest to jeszcze potwierdzona informacja.

Koszt konta Premium wyniesie 9,99 dolarów, czyli dwa razy więcej od najtańszej wersji konta Spotify, który oferuje też m.in. dostępy rodzinne za 15 dolarów dla sześciu osób. Miejmy nadzieję, że wraz z wyższą ceną dodane zostaną odpowiednie funkcje, które odpowiednio ją zrekompensują.

Wśród dostępnych funkcji, jak informuje Google, znajdziemy dedykowaną aplikację dla Androida, iOS i komputerów. Do tego zaawansowana wyszukiwarka, która pozwoli wyszukiwać utwory nawet bez znajomości ich tytułu oraz spersonalizowany ekran główny, automatycznie dostosowujący się do preferencji użytkownika.

Osoby korzystające już z subskrypcji YouTube Red lub Muzyki Google Play otrzymają konto premium w YouTube Music za darmo. Cały pakiet usług w serwisach streamingowych Google'a ma w przyszłości kosztować 11,99 dolarów.

Na koniec najważniejsza informacja. Wśród krajów, w których usługa YouTube Music będzie dostępna na dzień dzisiejszy brakuje Polski.

Źródło: YouTube; wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.