« Powrót do listy wiadomości

Złodzieje wynieśli ponad 300 iPhone'ów X z ciężarówki UPS

msnet 3 Listopada 2017 08:50 16

Kolejki przed sklepami Apple'a już się rozpoczęły, ale na część osób czekających na zakup iPhone'a X w San Francisco czeka niemiła niespodzianka.

W środę w San Francisko, pomiędzy godziną 11:15 i 11:30 czasu lokalnego, trzech mężczyzn podjechało furgonetką marki Dodge pod zaparkowaną poza sklepem Apple'a ciężarówkę UPS i się do niej włamało. Złodzieje wynieśli z kurierskiego auta pudła zawierające 313 smartfonów iPhone X - wynika z raportu policji. Jak podaje serwis CNET.com, raport policyjny jest bardzo obszerny, ponieważ zawiera opis i numer seryjny każdego egzemplarza telefonu, który został skradziony. Wartość skradzionego towaru została oszacowana na 370 tys. dolarów (prawie 1,35 mln zł). Sprawców nie udało się jeszcze złapać.

Skradzione iPhone'y X miały zostać sprzedane w sklepie Appple'a w centrum handlowym Stonestown Gallery w San Francisco. Osoby, które zamówiły telefony wcześniej, nadal będą je mogły tam odebrać. Jednak spora grupa osób stojących w kolejce (co najmniej 313) nie będzie miała powodów do zadowolenia.

Kierowca ciężarówki UPS twierdzi, że po zaparkowaniu auta zablokował przestrzeń bagażową. Dozorca zauważył podejrzane osoby przenoszące skrzynie z ciężarówki do furgonetki marki Dodge i zrobił im zdjęcie. Biorąc pod uwagę czas napadu, zaangażowane środki i widoczną efektywność całej operacji, funkcjonariusze organów ścigania uważają, że kradzież była wysoce skoordynowana i zaplanowana z dużym wyprzedzeniem.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone X w katalogu.
Zobacz: Jest iPhone - są kolejki!

Źródło: CNET, wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.