« Powrót do listy wiadomości

ZTE może stracić Androida

orson_dzi 18 Kwietnia 2018 10:49 9

Zakaz importu ze Stanów Zjednoczonych może oznaczać dla ZTE brak możliwości korzystania z systemu Android.

Przypomnijmy, że ZTE ma zakaz importowania amerykańskich towarów. Przede wszystkim chodzi o układy Qualcommu, co już mocno komplikuje proces tworzenia smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Zobacz: ZTE ma zakaz otrzymywania amerykańskiego eksportu

Czy może być gorzej? Jak informuje Reuters - tak. Z jednej strony zakaz importu nie może zakazać ZTE korzystania z Androida, ponieważ jest to oprogramowanie typu Open Source, czyli każdy może z niego korzystać dowolnie i za darmo. Co innego usługi Google'a, w tym np. sklep Google Play. Jeśli spółka Alphabet, której częścią jest Google, zdecyduje się pobierać od ZTE opłaty licencyjne, wtedy może to kolidować z zakazem importu. To oznacza, że Android w smartfonach ZTE może stać się bezużyteczny.

Źródło: Reuters; wł

Komentarze
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się
Zarejestruj się

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.

 

Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.